Your search results

منطقه اسکودار

Posted by estate4istanbul on آگوست 3, 2022
0

منطقه Üsküdar در استانبول

Usküdar در سمت آسیایی در ورودی بسفر واقع شده است. در اصل اسکودار Scutari نامیده می شد و بین محله سالاجک و پاسالیمانی قرار داشت، اما در طول سال ها گسترش یافت و اکنون از شرق به عمرانیه، از جنوب به کادیکوی و از شمال به بیکوز امتداد یافته است.

تاریخچه منطقه:

در دوره عثمانی، اوسکودار سومین محل سکونت  مسلمانان استانبول پس از گالاتا و ایوپ بود. مسلمانانی که از آناتولی می آمدند پس از تصرف آن توسط سلطان اورهان گازی در سال 1352 در اوسکودار ساکن شدند. سلطان محمد فاتح مهاجرت از آناتولی به اوسکودار را سرعت بخشید. سیاح مشهور ترک اولیا چلبی در قرن هفدهم نوشت که در اوسکودار 70 محله مسلمان نشین وجود داشت و بیشتر مردم از آناتولی مهاجرت کرده بودند. او همچنین اظهار داشت که 11 محله یونانی و ارمنی، یک محله یهودی و هیچ محله فرانسوی در اوسکودار وجود ندارد. این یک ساختار قومی و فرهنگی همگن به منطقه داد.

Usküdar مرکز تجارت با آناتولی بود تا زمانی که راه آهن در قرن 19 با ایستگاه قطار Haydarpasa نصب شد. همچنین نقطه شروع تجارت با ایران و ارمنستان بود. همه بازرگانان ارمنی و ایرانی با کاروان های خود به اوسکودار رسیدند. بنابراین Usküdar در قرن 16th و 17th تبدیل به یک شهر تجاری شد.

Usküdar همیشه منطقه ای آرام و معمولی بود، خیابان ها و خانه های آن زیبا و به خوبی نگهداری می شد. قبرستان Karacaahmet، قدیمی ترین و بزرگترین قبرستان مسلمانان در استانبول، در Usküdar واقع شده است. در این گورستان درختان سرو زیادی وجود دارد و با پوشش گیاهی که دارد بیشتر شبیه یک پارک است تا قبرستان.

همه ساله افرادی که برای زیارت به مکه می رفتند از اوسکودار فرستاده می شدند. سوره آلایی که هدایای سلاطین عثمانی را به فرمانداران مکه و مدینه می آورد نیز از اوسکودار فرستاده شد.

دریای مرمره وسیله حمل و نقل برای ساکنان آن است. هنگامی که از طریق دریا به Usküdar سفر می کنید، Kizkulesi ابتدا از شما استقبال می کند.

این برج زیبا یکی از زیبایی های اوسکودار و نماد استانبول است. وقتی به ساحل می رسید، سایت مهم دیگری از شما استقبال می کند. 

مسجد محرمه سلطان، توسط معمار بزرگ سینان که مسجد سلیمانیه را نیز ساخته است. فواره سلطان احمد سوم در میدان Usküdar یکی دیگر از آثار مهم است. هنگامی که به Uskudar رسیدید، می توانید از کاخ Beylerbeyi دیدن کنید یا یک حمام ترکی سنتی را تجربه کنید.

Usküdar امروز مانند بقیه استانبول تغییر کرده است. متأسفانه چیز زیادی از قصرهای کنار ساحل ساخته شده در قرن هجدهم باقی نمانده است. تپه های سبز آن به بلوک های سیمانی تبدیل شده اند و ویژگی های معماری سنتی خود را از دست داده اند. فقط چند خیابان با خانه های چوبی با بالکن و پنجره های کمانی هنوز زنده هستند. ایستگاه Marmaray درست در میدان واقع شده است.کشتی های مسافربری منظم از مناطق بشیکتاش و کاراکوی به اوسکودار می روند.

امیدوارم به زودی شما را در استانبول ببینم.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings