Your search results

خرید خانه اقساطی در ترکیه

Posted by estate4istanbul on مارس 11, 2023
0

خرید اقساطی ملک در ترکیه برای سرمایه‌گذاران و خریداران ملک خارجی یک فرصت طلایی است. اقساطی خریدن ملک در ترکیه به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی و با پرداخت اقساط ماهیانه، ملک مورد نظر خود را خریداری کنید. این روش خرید برای بسیاری از افراد و خانواده‌ها، بسیار مقرون به صرفه است و به آنها اجازه می‌دهد که به راحتی و به دور از نگرانی‌ها و مسائل مالی به خرید ملک در ترکیه بپردازند.

 

امکان خرید ملک اقساطی برای اتباع خارجی

 

اتباع خارجی در ترکیه می‌توانند املاک را به صورت اقساطی خریداری کنند. در حقیقت، خرید ملک اقساطی برای اتباع خارجی در ترکیه بسیار معمول است.

اما برای خرید ملک به صورت اقساطی، باید دارای مجوز اقامت در ترکیه باشید. همچنین، بانک‌ها و شرکت‌های ملکی در ترکیه قوانین خاصی را برای اعطای وام و پرداخت اقساط به اتباع خارجی رعایت می‌کنند. برای مثال، ممکن است نیاز باشد تا میزان پیش پرداخت بیشتر باشد و یا به دلیل عدم داشتن تاریخ اعتبار بلند مدت در ترکیه، به شما نرخ بالاتری اعمال شود.

بنابراین، برای خرید ملک اقساطی در ترکیه، بهتر است با یک وکیل یا مشاور ملکی مورد اعتماد صحبت کنید تا شما را در تمام مراحل خرید همراهی کند. همچنین، قبل از خرید، باید شرایط و قوانین مربوط به خرید ملک اقساطی را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

ترکیه برای خریداران خانه به صورت اقساطی شرایط خاصی تعریف نکرده است و خریداران می بایست قوانین عمومی خرید ملک در ترکیه را رعایت نماییند و همچنین برخی از موارد و اقدامات را انجام دهند. به همین جهت خریدار خارجی بعد از انتخاب ملک مورد نظر برای نهایی شدن خرید ملک اقساطی در ترکیه باید به یکی از اداره‌های ثبت اسناد و املاک مراجعه نمایند و مدارک زیر را تحویل دهند.


 مدارک مورد نیاز:

 

 • تهیه و همچنین ارائه گزارش ارزش ‌گذاری املاک. این گزارش از طریق شرکت‌های ارزیابی املاک دارای مجوز هیئت بازار و سرمایه ترکیه(CMB) صادر می شود.
 • ارائه گذرنامه یا مدرک هویتی فرد خریدار
 • ارائه سند ملک مورد نظر برای خرید.
 • دریافت بیمه اجباری زلزله ساختمان‌ها
 • ارائه اظهارنامه ارزش ملک از شهرداری در آن قسمت
 • ارائه عکس فروشنده و همچنین خریدار که در۶ ماه گذشته دریافت شده است. (۱ قطعه از فروشنده، ۲ قطعه از خریدار نیاز است.)
 • حضور یک مترجم که قسم خورده باشد و دو شاهد جهت خریداران خارجی که ترکی را صحبت نمی کنند در موقع انجام معامله.
 • اگر فروش وکالتنامه‌ای صورت می‌گیرد و وکالتنامه در خارج از کشور صادر می شود، ارائه اصل یا کپی برابر با اصل وکالتنامه همراه با ترجمه آن الزامی خواهد بود.

 خرید خانه اقساطی در ترکیه

 

شرایط عمومی خرید ملک در ترکیه

 

 • هر فرد خارجی در کشور ترکیه فقط می‌تواند تا ۳۰ هکتار زمین یا ملک در جمهوری ترکیه خریداری نماید..
 • هیچ یک از افراد خارجی نمی‌توانند زمین یا ملک موجود در مناطق نظامی و امنیتی جمهوری ترکیه را خریداری نمایند.
 • افراد خارجی تنها می‌توانند حداکثر تا ۱۰ درصد از زمین و همچنین املاک موجود در هر منطقه یا شهر خریداری کنند.
 • رعایت محدودیت‌های وزارت شهرسازی و همچنین محیط زیست ترکیه در ساخت خانه

 

انواع ملک اقساطی در کشور ترکیه

 

در ترکیه خرید اقساطی ملک را به دو روش می توان انجام داد، خرید ملک آماده و خرید املاک در حال ساخت که توسط شرکت‌های سازنده به فروش می‌رسند.

 • خرید ملک آماده

در خرید اقساطی ملک در ترکیه، برای خرید ملک آماده، ابتدا باید با یک مشاور املاک معتبر در ترکیه تماس بگیرید و یک لیست از املاکی که به دنبال آن هستید را برای آن‌ها ارسال کنید. سپس مشاور املاک به شما املاکی که با نیازهای شما همخوانی دارد را معرفی می‌کند و برای شما توضیح می‌دهد.

 پس از انتخاب ملک، یک سری اسناد رسمی باید امضا شود و مبلغ پیش پرداخت (معمولاً ۳۰ تا ۵۰ درصد از کل مبلغ) پرداخت می‌شود. سپس قرارداد خرید و فروش امضا می‌شود و باقی مبلغ به صورت اقساطی تا ۲۴ ماه بسته به توافق با فروشنده پرداخت می‌شود.

 • خرید ملک از شرکت‌های سازنده املاک

اگر در خرید املاک در حال ساخت، شرکت‌های سازنده املاک را به عنوان پیش فروشنده انتخاب می‌کنید. با این روش، پیش پرداخت کمتری نسبت به خرید ملک آماده دریافت می‌کنید (معمولاً ۱۰ تا ۳۰ درصد از کل مبلغ) و مبلغ باقی مانده را به صورت اقساطی تا ۳۶ ماه بسته به توافق با فروشنده پرداخت می‌کنید. در این روش، شما باید به توسعه دهنده اعتماد کنید که ملک را در زمان مقرر و با بهترین کیفیت تحویل می‌دهد.

 

در هر دو روش خرید اقساطی ملک در ترکیه، قرارداد باید توسط یک وکیل یا شرکت حقوقی معتبر بازبینی شود تا مطمئن شوید که شرایط خرید شما به درستی مشخص شده است.

 

مزایای خرید اقساطی خانه در ترکیه از شرکت های سازنده

 

شرایط خرید اقساطی خانه در ترکیه از شرکت های سازنده دارای مزیت های می باشد که در ادامه بیان می شود.

 • امکان پرداخت تدریجی: خرید اقساطی ملک در ترکیه از شرکت به خریدار امکان می دهد که هزینه ملک را به صورت تدریجی و به مراحل پرداخت کند. این باعث می شود تا برای خریدارانی که نمی توانند هزینه ملک را به صورت یکجا پرداخت کنند، خرید ملک به طور قابل تحمل تری تبدیل شود.

 

 • عدم نیاز به تسهیلات بانکی: در خرید اقساطی ملک از شرکت سازنده در ترکیه، خریدار نیازی به تسهیلات بانکی برای پرداخت هزینه ملک ندارد. بدین ترتیب، خریدار از هزینه های مرتبط با پرداخت سود بانکی، هزینه تعهدات بانکی و هزینه های پرداخت حقوق نشریه مستقل خودداری می کند.

 

 • بدون نیاز به کارمزد های تحویل: با خرید اقساطی ملک از شرکت سازنده در ترکیه، خریدار نیازی به پرداخت کارمزد های تحویل ملک ندارد. این کارمزد ها معمولاً به عنوان هزینه هایی برای پرداخت واسطه گری و کارمندان بروکراژ پرداخت می شوند.

 

 • راحتی در پرداخت: خرید اقساطی ملک از شرکت سازنده در ترکیه باعث می شود که پرداخت هزینه ملک به راحتی انجام شود. خریداران معمولاً می توانند هزینه را به صورت اقساط ماهیانه یا چند ماهه پرداخت کنند و در بیشتر موارد مدت زمان پرداخت بیش از یک سال است.

 

 • اطمینان از کیفیت ساخت: با خرید اقساطی ملک از سازنده های خانه می توان به صورت تدریجی با پیشرفت پروژه از کیفیت آن هم مطمئن شد.

 بصورت کلی می توان از مهم ترین مزیت های خرید خانه اقساطی به قدرت خرید بیشتر خریدار اشاره کرد. خریدار نیز می تواند با آن مبلغی که در اختیار دارد خانه ای خوب و با امکانات کافی خریداری نماید در صورتی که با همان مقدار مبلغ نمی توانست خانه مذکور را خریداری کند. به این صورت فرصت های بهتر و بیشتری در اختیار وی قرار خواهد گرفت.

 

خرید خانه در استانبول

استفاده از وام بانکی برای خرید خانه در ترکیه

 

اکثر بانک های ترکیه این امکان را به مشتریان خود ارائه می دهند که با پرداخت یک سری اقساط ماهیانه، بتوانید مبلغ کافی برای خرید خانه را تامین کنید.

برای شروع فرآیند خرید اقساطی، شما باید ابتدا با یک بانک در ترکیه تماس بگیرید و از شرایط مورد نیاز برای اخذ وام آگاه شوید. بیشتر بانک های ترکیه از شما درخواست می کنند تا مدارکی از جمله اسناد شناسایی، تاریخچه کار و درآمدتان را ارائه دهید تا به آنها کمک کنید تصمیم بگیرند که آیا شما برای دریافت وام شرایط کافی را دارید یا خیر.

 

اگر بانک به این نتیجه برسد که شما این شرایط را دارا هستید، آنها به شما وام را اعطا می کنند و شما با پرداخت اقساط ماهیانه، مبلغ قرارداد را پرداخت می کنید. البته، هزینه هایی مانند بهای بیمه، کارمزد بانک و هزینه های حقوقی همچنین باید توسط شما پرداخت شود.

لطفا توجه داشته باشید که برای اخذ وام بانکی در ترکیه، می توانید از خدمات یک مشاور املاک در ترکیه استفاده کنید که به شما در فرآیند خرید و اخذ وام کمک می کند. همچنین، پیش از شروع فرآیند خرید، بهتر است با یک وکیل مستقل در ترکیه مشورت کنید تا اطمینان حاصل شود که تمامی شرایط خرید از جمله قرارداد، مالکیت و سایر موارد مربوط به خرید، به درستی رعایت شده است.

مدارک برای دریافت وام بانکی در ترکیه

 • ارائه فرم های بانکی
 • اصل پاسپورت مشتری و کپی آن
 • دریافت شماره مالیاتی
 • کپی سند ملک مورد نظر و آدرس ملک مورنظر
 • ارائه سندی با مضمون عدم داشتن هر گونه بدهی در کشور ایران
 • ارائه پرینتی از گردش حساب بانکی در کشور ایران
 • اگر کارمند و یا بازنشسته باشند، اراه فیش حقوقی مشتری
 • در صورت داشتن شغل آزاد مشتری، ارائه گزارش دقیق از مقدار درآمد

 

نکته قابل توجه این است که بیش از اقدام به ارائه این مدارک به بانک مربوطه، بایستی آن ها را به زبان ترکی ترجمه کرده و به تایید سفارت کشور ترکیه برسانید. امکان دارد پس از اینکه وام بانکی در ترکیه دریافت نمودید، منصرف گردید و نخواهید ملک را خریداری نمایید، در اینصورت می بایست جریمه پرداخت نمایید:

 

 • اگر کمتر از 36 ماه از پرداخت اقساط باقی مانده باشد، می بایست 1 درصد از مبلغ وام را پرداخت نمایید.
 • اگر بیش از 36 ماه از پرداخت اقساط باقی مانده باشد، می بایست 2 درصد از مبلغ وام را پرداخت نمایید.

 

قوانین اخذ شهروندی با خرید اقساطی املاک در ترکیه در حال حاضر به شرح زیر است:

 

 • خرید ملک باید با شرایط و ضوابطی که از طریق دولت ترکیه تعیین می شود، انجام گردد.
 • برای دریافت شهروندی، نیاز به خرید ملک با ارزش 400 هزار دلار آمریکا در ترکیه وجود دارد. در صورت خرید چندین ملک، کل ارزش آن‌ها باید بیشتر از 400 هزار دلار آمریکا باشد.
 • پرداخت باید به صورت حداقل 30٪ از قیمت کل ملک در زمان خرید صورت گیرد و مابقی به صورت اقساط تا مدت حداکثر 36 ماه پرداخت شود.
 • برای اینکه بتوانید از این فرصت استفاده کنید و شهروندی ترکیه را بگیرید، باید اصل قرارداد خرید ملک به نام خودتان باشد. به عبارتی، نباید از اسم یک شرکت یا یک شخص دیگر استفاده کنید.
 • پس از خرید ملک، باید در سامانه مربوط به شهروندی ترکیه ثبت نام کنید و تمامی مدارک مورد نیاز را تحویل دهید. سپس، بعد از بررسی و تأیید، شما می‌توانید شهروند ترکیه شوید.

 

لطفاً توجه داشته باشید که این شرایط ممکن است در آینده تغییر کنند. بنابراین، بهتر است قبل از هرگونه خرید ملک و تلاش برای اخذ شهروندی، با سفارت یا کنسولگری ترکیه در کشور خود تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

 خرید خانه اقساطی در ترکیه

سخن آخر

اگر شما قصد دارید تا از این فرصت برای سرمایه‌گذاری در ترکیه استفاده کنید، باید به دقت شرایط اقساطی خرید ملک در ترکیه را مورد بررسی قرار دهید و با مشاوران ملکی ماهر و با تجربه در این زمینه، صحبت کنید. همچنین باید به دقت به مواردی مانند مالیات، هزینه‌های اضافی مربوط به خرید ملک در ترکیه، نحوه پرداخت اقساط، مدت زمان قرارداد و شرایط پایانی آن، توجه کنید.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Compare Listings